Komerc – Najlepsze łańcuchy


Współczesna cywilizacja zasypuje nas taką wielością nowoczesnych technologii, że w zasadzie już nie reagujemy na nowinki. Jeszcze nie tak dawno przeciętny właściciel auta był jednocześniecałkiem niezłym mechanikiem samochodowym znającym niemal wszystkie niuanse techniczne swego pojazdu. Dziś w dobie elektroniki i komputerów tamta wiedza jest nieprzydatna, a my przywykliśmy do postępu na tyle, że już nie dostrzegamy elementów, z jakich zbudowany jest otaczający nas techniczny świat.

Łańcuchy

Dopiero gdy wyłączą prąd w dzielnicy, uświadamiamy sobie, że mamy praktycznie sparaliżowany dom, w którym gros urządzeń jest od niego uzależnionych. Analogicznie jest z łańcuchem, sprawcą technologicznej rewolucji jakieś 200, może 300 lat temu. Dziś na hasło „łańcuch” myślimy głównie o tym rowerowym napędzającym koła. Nikt nie pamięta, że łańcuch to w zasadzie podstawa działania wszystkich maszyn i urządzeń technicznych: od rowerów i motocykli począwszy, poprzez samochody, maszyny rolnicze i budowlane, maszyny stolarskie i tartaczne, po dźwigi, wyciągarki, urządzenia górnicze, zegarki, maszyny włókiennicze itd. Trudno raczej wymienić urządzenie, w którym nie ma choćby kawałka łańcucha.

 Najlepsze

Łańcuch zasadniczo nie uległ jakimś wielkim przeobrażeniom, jego uniwersalność i prostota czyni go przedmiotem niezbędnym, podobnie jak gwóźdż i śruba, bez których trudno sobie wyobrazić świat techniki. Ten, o którym mówię, to łańcuch napędowy-rolkowy, którego pojedyncze ogniwo składa się z dwóch płytek, sworzni, tulejek i rolek. Uszkodzenie ogniwa eliminuje funkcjonalność całego łańcucha. To ważna dziedzina gospodarczej działalności” – mówi szef firmy KOMERC  z Chojnowa Zenon Hajtko. KOMERC jest bodaj jedynym w kraju importerem łańcuchów posiadającym tak szeroki asortyment. Sprzedajemy łącznie ok. 120 rodzajów łańcuchów rolkowych” – dodaje zastępca szefa Bogdan Jakuć.

KOMERC

Spółka KOMERC powstała w 1993r. w oparciu o fachowców od lat pracujących w branży łańcuchowej. Sytuacja na krajowym rynku produkcyjnym w tej dziedzinie skłoniła ich do sięgnięcia po najlepszy towar zagraniczny. Dziś są w stanie dostarczyć dowolny łańcuch (łącznie z nietypowymi) wprost do klienta. O skuteczności i solidności firmy świadczy już anegdotyczna historia, kiedy to KOMERC dostarczył specjalny łańcuch do starego, kinowego projektora. Oferta KOMERCA pod względem asortymentu, jakości i cen jest bardzo atrakcyjna dla wielu podmiotów gospodarczych w różnych regionach od woj. częstochowskiego poprzez kieleckie i radomskie, aż po poznańskie i szczecińskie.

Pełna oferta

KOMERC dysponuje zarówno łańcuchami typu „A” (według normy amerykańskiej), jak i typu „B” (norma europejska). Udzielają konsultacji, prowadzą doradztwo techniczne bardzo ważne w tej branży. Nasze łańcuchy w 100% są przeprężane, co eliminuje w znacznym stopniu luzy wstępne” wyjaśnia prezes Hajtko.

Nigdy nie mieli reklamacji jakościowych i to cenią sobie u nich odbiorcy. KOMERC ponadto czynnie uczestniczy w targach branżowych: gdańskich, łódzkich i katowickich, prezentując łańcuchy na własnych stoiskach. W siedzibie Firmy w Chojnowie przy ul. Dąbrowskiego 20 załatwianie formalności związanych z zamówieniem trwa chwilę, jeśli zamawiający wie, czego potrzebuje. Jeśli nie, KOMERC uczyni to za niego, również na miejscu u klienta. Dziś nie ma potrzeby posiadania tak specjalistycznej wiedzy, od tego są fachowcy. Dlatego też większość z nas łańcuch kojarzy jedynie z rowerem, choć, jak wykazałem, jest wszędzie.

Jerzy Tobisz

Wersja oryginalna w formacje jpg

Szybki kontak

Komerc ul. Okrzei 8 59-225 Chojnów tel: centrala (+48) 76 81 87 419 (+48) 76 81 87 444 (+48) 76 81 81 650 fax: (+48) 76 81 87 419 w. 24 (+48) 76 81 87 444 w. 24 (+48) 76 81 81 650 w. 24

Back to Top

Katalog

Categories