Postęp techniczny w łańcuchach napędowych


Prezentacja z Magazynu Przemysłowego 2 (73) 2007

Zenon Hajtko, prezes zarządu spółki KOMERC z Chojnowa:

„Wprowadzamy na rynek szereg rozwiązań łańcuchowych. Najnowszym rozwiązaniem jest łańcuch stosowany w kombajnach do zbioru porzeczek. Standardowe łańcuchy  stosowane do tej pory  miały bardzo krótką żywotność ze względu na agresywne środowisko, w jakim pracują. Nasze wieloletnie doświadczenie sprawiło, że znaleźliśmy rozwiązanie optymalne, które w pełni zostało zaakceptowane i poparte przez użytkowników kombajnów w czasie rozmów na targach AGROTECH 2007”.

KOMERC Sp. z o.o. od 14 lat specjalizuje się w działalności handlowej, której przedmiotem są elementy do przenoszenia napędu. Oferuje precyzyjne łańcuchy rolkowe typu A i B, łańcuchy tulejkowe, sworzniowe, łańcuchy Galla, wielopłytkowe łańcuchy Fleyera  do wózków widłowych  oraz różne łańcuchy transportowe i specjalne. Ostatnio spółka znacznie rozszerzyła asortyment łańcuchów. Pojawiły się łańcuchy do przekładni bezstopniowych i łańcuchy samosmarujące (bezobsługowe), jak również łańcuchy o podwyższonej wytrzymałości. Ponadto w ofercie firmy są m.in. koła łańcuchowe z piastą i koła łańcuchowe płaskie oraz pasy napędowe: pasy klinowe typu A, B, C, D i Z, pasy typu AVX i SPA, pasy wielorowkowe, zębate i zespolone.

KOMERC zapewnia klientom doradztwo techniczne oraz pomoc w doborze napędów i projektowaniu transporterów i przenośników  do dyspozycji klientów jest grupa inżynierów i techników z kilkunastoletnim doświadczeniem.

W 2003 r. firma wdrożyła system zarządzania jakością według normy PN-EN ISO 9001: 2001, potwierdza to uzyskany certyfikat. Spółka ma swój zastrzeżony znak firmowy i umieszcza go na wyrobach i opakowaniach, co powoduje, że KOMERC jest znany z najlepszej jakości zarówno w Polsce, jak i za granicą. Wszystkie wyroby oferowane przez firmę objęte są gwarancją, nadto firma wystawia zaświadczenia jakości i deklaracje zgodności z Polską Normą.

Klientami spółki są nie tylko kontrahenci krajowi, ale i zagraniczni. Ostatnimi czasy KOMERC pozyskał wielu nowych odbiorców w Europie Środkowo – Wschodniej  w szczególności na Litwie, Łotwie, w Czechach i na Słowacji  co znacznie zwiększyło eksport i reeksport produktów firmy. Spółka regularnie uczestniczy w międzynarodowych targach w Polsce i za granicą. W tym roku będzie się wystawiała na targach przemysłowych w Wilnie i Dniepropietrowsku, a w dalszej przyszłości  na imprezach targowych w Rumunii i Bułgarii. A.K.

Wersja oryginalna w formacje PDF

Szybki kontak

Komerc ul. Okrzei 8 59-225 Chojnów tel: centrala (+48) 76 81 87 419 (+48) 76 81 87 444 (+48) 76 81 81 650 fax: (+48) 76 81 87 419 w. 24 (+48) 76 81 87 444 w. 24 (+48) 76 81 81 650 w. 24

Back to Top

Katalog

Categories